HENNA & INDIGO 200g - hnedá farba na vlasy

Vlasy sú pýchou každej dámy. Doprajte im prémiovú starostlivosť, ktorá pochádza priamo zo srdca prírody. Farba Henna & Indigo je určená pre dosiahnutie prirodzene hnedých vlasov, ktoré okúzlia na prvý pohľad. Antiseptické vlastnosti kráčajú ruka v ruke so skvelou krycou schopnosťou.

8,50 €
10,50 €
Ušetríte 2,00 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

PRIRODZENE HNEDÚ FARBU DOSIAHNETE S POMOCOU HENNY A INDIGA

Nádherné a zdravé vlasy už nemusia byť len vaším tajným snom. Naša prírodná hnedá farba sa získava z rastlín Lawsonia inermis a Indigofera tinctoria, ktoré sa pestujú v Indii. Hoci na ne môžeme naraziť v rôznych kútoch sveta, práve India poskytuje tie najlepšie klimatické podmienky pre ich pestovanie. Vysoký obsah pigmentu spolu so šetrným spracovaním v podobe jemného mletia a trojnásobnej filtrácie zaručujú, že henna s indigom sa veľmi jednoducho nanáša a oplachuje. Vo vlasoch vám nevytvorí žiadne hrudky, a tak si prácu s ňou skutočne vychutnáte. 


HLAVNÉ BENEFITY HENNY & INDIGA

✿ obsahuje triesloviny, ktoré vplývajú na pokožku hlavy a zabraňujú masteniu i tvorbe lupín

✿ prírodný pôvod zaručuje, že je mimoriadne citlivý a vhodný i pre tehotné a dojčiace ženy

✿ vydrží na vlasoch dlho i napriek tomu, že nenarúša celistvosť vlasového vlákna 

✿ prispieva k spevneniu vlasového vlákna a dodáva vlasom žiarivý lesk 

✿ je vhodná i na prekrytie šedivých vlasov 


NA AKÚ FARBU VÁM HENNA & INDIGO CHYTÍ?

Henna patrí medzi prírodné produkty na vlasy. Pri farbení nenarúša vlasové vlákno, a tak nedochádza k zosvetleniu vlasov. Výsledná farba vašich vlasov bude teda závisieť na tom, aký majú vaše vlasy odtieň pred farbením. Rovnako je efekt závislý na individuálnych vlastnostiach vlasov. 

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,Indigo Amla


NÁVOD NA APLIKÁCIU

hennanavod1b.png

Do misky si pripravíme od 50g henny a indiga pri krátkych po 100g pri dlhých vlasoch. Prášok zalejeme vodou alebo inou zálievkou pri teplote cca 50°C. Masu riadne premiešame.

Vytvorenú kašu nanesieme na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou čiapkou a uterákom.

hennanavod3.png

Prípravok necháme pôsobiť minimálne jednu až po dobu niekoľkých hodín. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vezmite si zatiaľ svoju obľúbenú knižku :)

Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným postupom.


UPOZORNENIA

! Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny a kondicionéry so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu. Vlasy by mali byť čisté a bez zvyškov fixačných tužidiel a sprejov.

! Pred farbením odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu indiga s pokožkou.

! Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

! V našej sekcii často kladených otázok objavíte tie najčastejšie otázky, ktoré sa s prírodnými farbami na vlasy spájajú. Ak svoju otázku neobjavíte, neváhajte nás kontaktovať a my ju radi zodpovieme.

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Prvé farbenie

Vyskúšala som prvý krát farbenie hennou: Henna & Indigo - hnedá ... výsledok je perfektný :) :) :) ...

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Henna & Indigo Mix - 100% spokojnosť

Hneda henna od vas je vyborna, rychlo umyvatelna, dobre vlasy..mala som hodku..mam hnede vlásky... je skvela ta hena.. chutííí mi :) posielam foto

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

✿ Lawsonia inermis (jemne mleté lístky henny)

 Indigofera tinctoria (jemne mleté lístky indiga)

 Farba s obsahom indiga mi chytila do zelena. Čo mám robiť?

V prípade, že sa nanáša henna s obsahom indiga na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že výsledná farba bude mať zelené odlesky. Farba by sa mala do 24 hodín upraviť a ustáliť na želanom odtieni, avšak aby sa tomuto neželanému efektu predišlo, odporúčame na svetlé vlasy aplikovať prírodné farby s obsahom indiga dvojfázovo. To znamená, najprv použiť čistú hennu (medenú) a následne želanú výslednú farbu (napr. Henna&Indigo, Henna&3xIndigo alebo Indigo).


 Farba mi vôbec nechytila alebo chytila veľmi slabo. Čo mám robiť?

V prípade, že sa nanáša prírodná farba na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že v niektorých prípadoch nechytí dostatočne. Pre ideálne zafarbenie na svetlých vlasoch odporúčame čistú hennu (medenú) nechať pred aplikáciou odstáť aspoň jednu hodinku. Naopak prírodná farba s obsahom indiga sa musí nanášať hneď po zmiešaní s vodou. Naviac, keď sa aplikuje farba s obsahom indiga odporúčame v prípade svetlých vlasov farbiť dvojfázovo, najprv čistou hennou (medenou) následne želanou farbou. Takto farba lepšie kryje.


 AKO DLHO VYDRŽÍ FARBA NA VLASOCH?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Indigo je semi-permanentná farba a jemne sa vymýva. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.


✿ AKO ČASTO SA MÔŽE POUŽIŤ?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.


✿ MÔŽE SA HENNA POUŽIŤ V KOMBINÁCII S CHEMICKÝMI FARBAMI NA VLASY?

Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu. 


✿ MALI BY SA VLASY UMYŤ PRED NANESENÍM FARBY? A MALI BY BYŤ PRED APLIKÁCIOU SUCHÉ, VYSUŠENÉ UTERÁKOM ALEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Farbu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.


✿ ZAFARBÍ TENTO VÝROBOK AJ MOJU POKOŽKU RÚK ČI HLAVY OKOLO VLASOV?

Farba Vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOMTO FARBENÍ PLÁVAŤ V BAZÉNE?

Áno, ak po nanesení henny ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.