HENNA & INDIGO 1kg - hnedá farba na vlasy

Vlasy sú pýchou každej dámy. Doprajte im prémiovú starostlivosť, ktorá pochádza priamo zo srdca prírody. Farba Henna & Indigo je určená pre dosiahnutie prirodzene hnedých vlasov, ktoré okúzlia na prvý pohľad. Antiseptické vlastnosti kráčajú ruka v ruke so skvelou krycou schopnosťou.

28,50 €
42,00 €
Ušetríte 13,50 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

KILOVÉ BALENIE, KTORÉ VYDRŽÍ CELÝ ROK

Ani vás to nebaví - objednávať po malých množstvách, platiť za každým poštovné a lietať po zásielky? Objednajte si ekonomické kilové balenie! Ušetríte nie len na poštovnom, ale aj vyše 30% z ceny výrobku. Naše kilové produkty sa dajú dobre skladovať. Nemusíte sa bať, že by vám vyexpirovali. Sú balené v desiatich 100g sáčkoch. Po otvorení sáčku by ste ho mali spotrebovať do 2 rokov. Zatvorený sáčok pri správnom skladovaní vydrží prakticky neobmedzene dlho.


PRIRODZENE HNEDÚ FARBU DOSIAHNETE S POMOCOU HENNY A INDIGA

Nádherné a zdravé vlasy už nemusia byť len vaším tajným snom. Naša prírodná hnedá farba sa získava z rastlín Lawsonia inermis a Indigofera tinctoria, ktoré sa pestujú v Indii. Hoci na ne môžeme naraziť v rôznych kútoch sveta, práve India poskytuje tie najlepšie klimatické podmienky pre ich pestovanie. Vysoký obsah pigmentu spolu so šetrným spracovaním v podobe jemného mletia a trojnásobnej filtrácie zaručujú, že henna s indigom sa veľmi jednoducho nanáša a oplachuje. Vo vlasoch vám nevytvorí žiadne hrudky, a tak si prácu s ňou skutočne vychutnáte. 


HLAVNÉ BENEFITY HENNY & INDIGA

✿ obsahuje triesloviny, ktoré vplývajú na pokožku hlavy a zabraňujú masteniu i tvorbe lupín

✿ prírodný pôvod zaručuje, že je mimoriadne citlivý a vhodný i pre tehotné a dojčiace ženy

✿ vydrží na vlasoch dlho i napriek tomu, že nenarúša celistvosť vlasového vlákna 

✿ prispieva k spevneniu vlasového vlákna a dodáva vlasom žiarivý lesk 

✿ je vhodná i na prekrytie šedivých vlasov 


NA AKÚ FARBU VÁM HENNA & INDIGO CHYTÍ?

Henna patrí medzi prírodné produkty na vlasy. Pri farbení nenarúša vlasové vlákno, a tak nedochádza k zosvetleniu vlasov. Výsledná farba vašich vlasov bude teda závisieť na tom, aký majú vaše vlasy odtieň pred farbením. Rovnako je efekt závislý na individuálnych vlastnostiach vlasov. 

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,Indigo Amla


NÁVOD NA APLIKÁCIU

hennanavod1b.png

Do misky si pripravíme od 50g henny a indiga pri krátkych po 100g pri dlhých vlasoch. Prášok zalejeme vodou alebo inou zálievkou pri teplote cca 50°C. Masu riadne premiešame.

Vytvorenú kašu nanesieme na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou čiapkou a uterákom.

Prípravok necháme pôsobiť minimálne jednu až po dobu niekoľkých hodín. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vezmite si zatiaľ svoju obľúbenú knižku :)

Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným postupom.


UPOZORNENIA

! Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny a kondicionéry so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu. Vlasy by mali byť čisté a bez zvyškov fixačných tužidiel a sprejov.

! Pred farbením odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu indiga s pokožkou.

! Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Pochvala

Pre mňa je zázrak, že takýto úžasný produkt som našla na tak nenápadnej (aspoň pre mňa) stránke.
Všetko prebehlo tiptop s maximálnou spokojnosťou - od zamiešania, postátia, "čistého" nanášania až po konečný farbiaci efekt a s ňou spojenú dĺžku (ne)vymytia.
Určite budem odporúčať ďalej tento produkt. Zároveň Vám patrí zaň moja veľká vďaka :)

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Poděkování

Dobrý den p. Zuzanko,

chtěla bych ještě jednou poděkovat, barvení hennou na tmavě hnědou jsem zvládla napoprvé, vlasy jsou po barvení lehké, vzdušné a cítím se skvěle.

Barva chytla, tak jak měla, to díky Vašemu popisu, po šedinách ani stopy. Tak jsem dala i mé mamince přírodní šampon a po 4 týdnech od chemického barvení přejde také na hennu. Chemické barvy už nechci ani vidět.

Dneska, když jsem přišla za kamarádkou do drogerie, ta nechtěla věřit, co henna dokáže. Henna je jednoduchá na přípravu, regeneruje vlasy, co více si přát. Je také úžasné, že si mohu barvit vlasy i po 14 dnech, nemusím čekat jeden měsíc, abych dobarvila šediny.

Jsem moc ráda, že se lidé začínají vracet k přírodě, někdy bohužel až když je problém, budu Vaši firmu doporučovat za Váš přístup a skvělé výrobky.
Přeji co nejvíce spokojených zákazníků a ať se daří i v osobním životě.

A.K

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Odporúčam

S hennou som veľmi spokojná, vlasy majú pekný sýty gaštanový odtieň, medenú som sa pokúsila trochu stmaviť čiernou kávou. Farba pomerne dobre drží aj dlhšie, trochu sa vymýva, ale len zľahka.
Prášok sa dobre rozmiešava, "kaša" je tak akurát a dobre sa nanáša.
Odporúčam :)

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

✿ Lawsonia inermis (jemne mleté lístky henny)

 Indigofera tinctoria (jemne mleté lístky indiga)

 FARBA S OBSAHOM INDIGA MI CHYTILA DO ZELENA. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša henna s obsahom indiga na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že výsledná farba bude mať zelené odlesky. Farba by sa mala do 24 hodín upraviť a ustáliť na želanom odtieni, avšak aby sa tomuto neželanému efektu predišlo, odporúčame na svetlé vlasy aplikovať prírodné farby s obsahom indiga dvojfázovo. To znamená, najprv použiť čistú hennu (medenú) a následne želanú výslednú farbu (napr. Henna&Indigo, Henna&3xIndigo alebo Indigo).


 FARBA MI VÔBEC NECHYTILA ALEBO CHYTILA VEĽMI SLABO. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša prírodná farba na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že v niektorých prípadoch nechytí dostatočne. Pre ideálne zafarbenie na svetlých vlasoch odporúčame čistú hennu (medenú) nechať pred aplikáciou odstáť aspoň jednu hodinku. Naopak prírodná farba s obsahom indiga sa musí nanášať hneď po zmiešaní s vodou. Naviac, keď sa aplikuje farba s obsahom indiga odporúčame v prípade svetlých vlasov farbiť dvojfázovo, najprv čistou hennou (medenou) následne želanou farbou. Takto farba lepšie kryje.


 AKO DLHO VYDRŽÍ FARBA NA VLASOCH?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Indigo je semi-permanentná farba a jemne sa vymýva. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.


✿ AKO ČASTO SA MÔŽE POUŽIŤ?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.


✿ MÔŽE SA HENNA POUŽIŤ V KOMBINÁCII S CHEMICKÝMI FARBAMI NA VLASY?

Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu. 


✿ MALI BY SA VLASY UMYŤ PRED NANESENÍM FARBY? A MALI BY BYŤ PRED APLIKÁCIOU SUCHÉ, VYSUŠENÉ UTERÁKOM ALEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Farbu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.


✿ ZAFARBÍ TENTO VÝROBOK AJ MOJU POKOŽKU RÚK ČI HLAVY OKOLO VLASOV?

Farba Vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOMTO FARBENÍ PLÁVAŤ V BAZÉNE?

Áno, ak po nanesení henny ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.