SHIKAKAI 200g - no poo šampón

Prirodzené a zábavné! Také je umývanie vlasov s bio šampónom Shikakai. Saponíny obsiahnuté v strukoch rastliny Acacia Concinna šetrne zmývajú nečistoty z Vašich vlasov no nezbavujú ich vlastných prirodzených olejov. Vďaka tomu tieto ostávajú dlhšie čisté, pevné a lesklé.

Shikakai má prirodzene nízke pH, čo má blahodárny vplyv na pokožku hlavy, zabraňuje tvorbe lupín a iných chorôb pokožky hlavy.

8,50 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

NO POO ŠAMPÓN

Shikakai je prášok získaný z vysušených a rozdrvených ovocných lúskov, kôry a lístkov zo stromu Acacia Concinna, ktoré obsahujú saponíny a ovocné kyseliny, ktoré šetrne zmývajú nečistoty a pôsobia blahodárne na pokožku hlavy.

Na rozdiel od bežných šampónov Shikakai neobsahuje žiadne chemické prísady ako parabény či silikóny.

HLAVNÉ BENEFITY SHIKAKAI

✿ má blahodarný vplyv na pokožku hlavy a eliminuje mastenie vlasov,

zabraňuje tvorbe lupín a iných chorôb pokožky hlavy,

✿ vlasy spevní a dodáva im objem a prirodzený lesk.

NÁVOD NA APLIKÁCIU

1. V závislosti od dĺžky vlasov cca 20g-30g prášku zalejeme min. 30°C teplou vodou.  

2. Vytvorenú kašu nanesieme na vlasy, chvíľu necháme pôsobiť. 

3. Následne vlasy opláchneme čistou vodou.


UPOZORNENIA

! Šampón je vhodný aj na každodenné použitie.

! Shikakai je ideálny pre kratšie vlasy, nakoľko z dlhších sa môže ťažšie vymývať. 

  • Užitočné 0
  • Správa
03.12.2022

Shikakai

Ďakujem za tento prášok. Používam ho niekoľko mesiacov. Umývanie s ním je iba o zvyku, nie je to náročné. Zarobím si prášok s teplou vodou, pridávam aj za lyžicu ibistekoveho prášku, dobre ho rozmiešam na kašu a keď si vlasy opláchnem, opatrne kašu vtieram a vmasirujem do vlasov. Ak mi zostane, dám aj do končekov a po dĺžke. Potom vlasy zopnem stipcom, aby to chvíľu pôsobilo a nakoniec poriadne vymyjem. Už pri vymývani cítim aké sú vlasy hladke. S týmto práškom mozem kľudne umývať aj po piatich dňoch, nie ako kedysi s tekutým každý druhý den...Mám dlhé husté, ale suché a hennovane vlasy, nepoužívam chémiu a často sa ma pýtajú čo používam na vlasy. Je to veľký rozdiel a je to aj vidieť. Keďže mám suché vlasy, dávam si aj olej do dlzky. Môžem každému len odporúčať. Jediné mínus je za bordel vo vani, treba sa pripraviť že vaňa bude jak od piesku tmavej farby a musí sa to hneď umyť. Troska viac roboty, ale mne osobne to za výsledok stojí. Ešte skúsim aj ajurvédske bylinky. Ešte raz ďakujem, že vďaka vám môžem dopriať mojim vlasom čistú kvalitu.

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Prírodný šampón

Tiež ho vyskúšam, už som zvedavá na výsledok,veď indické ženy majú pekné vlasy!

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Shikakai

Myslím, že môžem zodpovedne povedať, že v živote som nemala lepšie vlasy ako po umytí so Shikakai. Vlasy mam už dlhé roky farbené. Rozhodla som sa, že Shikakai kúpim kvôli prechodu na Hennu, aby som si neumývala vlasy so sulfátmi. Môj recept je prášok, ricínový olej, med zaliat prevarenou vodou, odstátou cca 5, 7 minút a pridať vajecný žĺtok. Samozrejme dobre rozmiešať....vlasy osprchovat vodou, nechat odtiecť v uteráku a následne nanášať šampón v rukaviciach, postup podobny ako pri farbeni vlasov, najprv korienky a co ostane dám do zvyšnej dĺžky vlasov... nechám pôsobiť ako sa mi chce, niekedy 5 minút, niekedy polhodinu....potom si nad vaňou vlasy este rukami trochu navlhčím vodou a poriadne zapracujem a premasírujem pokožku hlavy....potom Shikakai poriadne vymyjem. Treba si uvedomiť, že vymyť ho treba skutočne poriadne, a nieje to také jednoduché ako pri klasickom šampóne....je to skôr niečo ako bahno vo vlasoch. A musím povedať, že rozčesávanie tiež nieje ktoviečo. Avšak výsledný efekt je neuveriteľný, pevné, lesklé vlasy....ucelené,vôbec nie rozstrapkane a navyše objem, aký som nedosiahla po žiadnom tužidle v deň aplikácie, nieto deň potom :D Takisto používam rôzne stylingove prípravky a lak na vlasy a Shikakai ich napriek tomu pekne umyje :) Jediná nevýhoda je cena, mohli by ste uvažovať tiež nad nejakým výhodnejším 1kg balením ako pri Henne :)

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

 Accacia concinna (jemne mleté struky shikakai)