HENNA 200g - medená farba a kúra na vlasy

Túžba po ohnivých vlasoch, ktoré kráčajú ruka v ruke s vaším temperamentom nikdy nebola dosiahnuteľnejšia. Medená henna dodá vlasom lesk a krásu. Prírode vďačí za vlastnosti, ktoré sú kľúčové pre zdravie pokožky vlasov, i skvelé krycie schopnosti.

8,50 €
10,50 €
Ušetríte 2,00 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

KRÁSNA FARBA A ZDRAVÉ VLASY DOKÁŽU KRÁČAŤ RUKA V RUKE

Korene henny ležia v exotických krajinách na východe. Najlepšie podmienky pre pestovanie rastlín Lawsonia inermis však poskytuje India. Vhodné klimatické podmienky zaručujú, že henna z Indie sa môže pýšiť vysokým obsahom pigmentu.

Naša henna okrem vysokého podielu pigmentu sa môže pochváliť i šetrným spracovaním, jemným mletím a trojnásobnou filtráciou, ktorá zaručuje, že henna na vlasoch nevytvára hrudky a veľmi jednoducho sa z nich oplachuje.

HLAVNÉ BENEFITY HENNY

✿ disponuje skvelou výdržou farby i napriek tomu, že nenarúša integritu vlasového vlákna

✿ vyhladzuje vlasové vlákna a prispieva k ich kráse, zdraviu a lesku

✿ vysoký obsah aktívnych látok v podobe trieslovín prispieva k regulácii mazových žliaz

✿ čisté prírodné zloženie zaručuje, že je vhodná i pre alergikov, tehotné a dojčiace ženy

✿ obdivuhodné antiseptické vlastnosti pomôžu v boji proti lupinám a podporia zdravie pokožky hlavy

✿ dokáže skvelo zafarbiť i šedivejúce vlasy

NA AKÚ FARBU VÁM HENNA CHYTÍ?

Medená henna je prírodným produktom, takže vaše vlasy nezosvetlí. Výsledný efekt je v podstatnej miere ovplyvnený kvalitou vašich vlasov a ich pigmentom. Vo výraznej miere závisí na individuálnych vlastnostiach vašich vlasov.

Pôvodná farba vlasu:

Banner_odtiene_vlasov_povodne (1).png

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna


NÁVOD NA APLIKÁCIU

Do misky si pripravíme od 50g henny pri krátkych po 100g pri dlhých vlasoch. Prášok zalejeme vodou alebo inou zálievkou pri teplote cca 60° C. Masu riadne premiešame.

Vytvorenú kašu nanesieme na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou čiapkou a uterákom.

Prípravok necháme pôsobiť minimálne jednu až po dobu niekoľkých hodín. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vezmite si zatiaľ svoju obľúbenú knižku :)

Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným postupom.


UPOZORNENIA

! Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny a kondicionéry so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu. Vlasy by mali byť čisté a bez zvyškov fixačných tužidiel a sprejov.

! Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Silná zrnková káva a olivový olej

Dobrý deň!
Mám len maličkosť: pre zvýraznenie a stmavenie farby je možné použiť namiesto vody uvarenú silnú zrnkovú kávu. Ja používam hennu už pomaly 20 rokov a osvedčil sa mi olivový olej, ako radíte aj vy, vlasy sa potom krásne lesknú a netvoria sa lupiny. S hennou na hlave sa mi darí aj spávať, vtedy je výsledok najkrajší. Ostatné Vami odporúčané prídavky som ešte neskúšala. S pozdravom!

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Farbenie s vasou hennou

Používam vašu hennu asi 6mesiacov.S kvalitou som spokojná.Dlho som váhala,než som sa odhodlala ju vyskúšať.Mala som neskutočne mastne vlasy,a kedže som sa dočítala že henna je v takomto prípade veľmi vhodným riešením ,riskla som to.Výsledok:Mastnoty vlasov som sa zbavila takmer úplne,vlasy sa nádherne lesknú,vyzerajú oveľa zdravšie.Čo sa týka odtieňa,som nadmieru spokojná.Ako keby som mala vo vlasoch melír,vyzerá to úžasne a prirodzene,taký pekný odtieň som chemickou farbou nikdy nedocielila. Hennu si namiešam vždy tri hodiny pred samotným farbením,zalejem ju silným čiernym čajom,nádobku zakryjem aby neosychala a nechám položenú na teplom radiátore alebo na slniečku 3hodiny.Po nanesení prikryjem čiapkou a zabalím vlásky do uteráka.Zmývam po troch hodinách.

  • Užitočné 0
  • Správa
03.05.2022

Henna a jej blahodárny vplyv

Ahoj chcela by som sa podeliť o skúsenosti s vašou najúžastnejšou henou.
S používaním som začala asi pred rokom Moje vlasy sú prirodzene ryšavé takže farbiacich účinkov som sa nebála a keďže nie som zástanca chemického farbenia siahla som po hene. Musím uznať že toto je najkvalitnejšia hena akú som kedy skúšala a výsledok je vidieť aj cítiť okamžite. Pri miešaní zvyknem primiešať aj olejčeky na ešte lepšiu výživu a vôňu. Používam bio ricínový, čajovníkový a esenciálny pomarančový olej ten dadá nádhernú vôňu šťavnatých sladkých pomarančov. Vždy necham premiešanú zmes odstáť aby sa zložky spojili. Základ je dobre henu rozmiešať aby sa dobre nanášala na vlasy. Ja zvyknem nechať pôsobiť 40 minút. Po dôkladnom umytí a vysušení sú vlasy krásne lesklé už na dotyk hebkejšie a hustejšie. Mastenie vlasov sa oddiali a vyzerajú oveľa zdravšie. Ja milujem tú vôňu heny vo vlasoch ktorá pretrváva do ďalšieho umývania. A úplne najväčší úspech pre mňa je že vlasy mi rastú oveľa rýchlejšie. Približne 1,5 cm za mesiac a to som si vždy myslela že mne vlasy nerastú. Dokonca aj okolie mi to už povedalo že čo si na ne dávam keď tak rýchlo rastú a vyzeraju zdravo. Dokonca aj moja kaderníčka. Takže kade chodím tam odporúčam je fakt skvelá.

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

Lawsonia inermis (jemne mleté lístky henny)

 AKO DLHO VYDRŽÍ FARBA NA VLASOCH?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Časom však môže meniť intenzitu a odtieň. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.


✿ AKO ČASTO SA MÔŽE HENNA POUŽIŤ?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.


 FARBA MI VÔBEC NECHYTILA ALEBO CHYTILA VEĽMI SLABO. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša prírodná farba na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že v niektorých prípadoch nechytí dostatočne. Pre ideálne zafarbenie na svetlých vlasoch odporúčame čistú hennu (medenú) nechať pred aplikáciou odstáť aspoň jednu hodinku.


✿ 
MÔŽE SA HENNA POUŽIŤ V KOMBINÁCII S CHEMICKÝMI FARBAMI NA VLASY?

Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu. 


✿ MALI BY SA VLASY UMYŤ PRED NANESENÍM FARBY? A MALI BY BYŤ PRED APLIKÁCIOU SUCHÉ, VYSUŠENÉ UTERÁKOM ALEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Hennu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.


✿ ZAFARBÍ TENTO VÝROBOK AJ MOJU POKOŽKU RÚK ČI HLAVY OKOLO VLASOV?

Farba Vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOMTO FARBENÍ PLÁVAŤ V BAZÉNE?

Áno, ak po nanesení henny ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.