HENNA, INDIGO & AMLA 1kg - svetlohnedá farba na vlasy

Prirodzené a zdravé vlasy sú korunou krásy každej dámy. Experimentovanie, návrat k pôvodnému odtieňu i prekrytie šedivejúcich vlasov môže byť s pomocou prírodnej svetlohnedej farby jednoduchou úlohou. Siahnite po farbení hennou, indigom a amlou a vaše vlasy sa vám odvďačia prirodzenou krásou a leskom.

28,50 €
42,00 €
Ušetríte 13,50 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

KILOVÉ BALENIE, KTORÉ VYDRŽÍ CELÝ ROK

Ani vás to nebaví - objednávať po malých množstvách, platiť za každým poštovné a lietať po zásielky? Objednajte si ekonomické kilové balenie! Ušetríte nie len na poštovnom, ale aj vyše 30% z ceny výrobku. Naše kilové produkty sa dajú dobre skladovať. Nemusíte sa bať, že by vám vyexpirovali. Sú balené v desiatich 100g sáčkoch. Po otvorení sáčku by ste ho mali spotrebovať do 2 rokov. Zatvorený sáčok pri správnom skladovaní vydrží prakticky neobmedzene dlho.


SVETLOHNEDÁ FARBA NA VLASY, KTORÁ NEPRICHÁDZA S KOMPROMISMI

Farbenie vlasov hennou je mimoriadne populárne. Henna nenarúša integritu vlasového vlákna a pomáha na ceste ku krásnym a zdravým vlasom i vysnívanej farbe. Ak nechcete robiť pri farbení vlasov kompromisy, stavte na našu hennu, indigo & amlu. Pri tvorbe našich produktov staviame na rastlinách pestovaných v Indii. Práve tie sa môžu vďaka skvelým podmienkam pýšiť bohatým obsahom pigmentu. Výťažok z Amly a iných rastliniek pomáha docieliť krásny svetlohnedý odtieň.
Ani pri spracovaní nenechávame nič na náhodu. Naša henna, indigo & amla je šetrne namletá a prechádza trojnásobnou filtráciou, ktorá zaručuje, že vám farba nevytvorí na vlasoch hrudky. Prácu s ňou si jednoducho zamilujete.  


HLAVNÉ BENEFITY HENNY, INDIGA & AMLY

✿ prírodný produkt s vysokým obsahom aktívnych látok vhodný i pre osoby trpiace precitlivenosťou (tehotné a dojčiace ženy)

✿ vysoký obsah trieslovín (henna a amla) regulujúcich mastenie vlasov 

✿ antiseptické vlastnosti henny prispievajú k zdraviu pokožky hlavy i boju proti lupinám

✿ nenarúša celistvosť vlasového vlákna a pomáha docieliť zdravie vlasov i neprekonateľný lesk

✿ vyznačuje sa skvelými krycími vlastnosťami i pri šedivých vlasoch


NA AKÚ FARBU VÁM HENNA CHYTÍ?

Žiadny z pigmentov nenaruší integritu vlasového vlákna a nespôsobí jeho zosvetlenie. Z toho dôvodu je výsledná farba mimoriadne ovplyvnená vaším aktuálnym odtieňom i kvalitou vlasov.

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,Indigo Amla


NÁVOD NA APLIKÁCIU

hennanavod1b.png

Do misky si pripravíme od 50g henny pri krátkych po 100g pri dlhých vlasoch. Prášok zalejeme vodou alebo inou zálievkou pri teplote cca 50° C. Masu riadne premiešame.

Vytvorenú kašu nanesieme na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou čiapkou a uterákom.

Nechajte pôsobiť zmes minimálne 1 hodinu v závislosti na požadovanej intenzite farby (čím dlhšie, tým bude odtieň intenzívnejší – pri šedivých vlasoch odporúčame predĺžiť dobu až na 2 hodiny alebo aplikovať produkt dvakrát). Vezmite si zatiaľ svoju obľúbenú knižku :)

Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným postupom.


UPOZORNENIA

! Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny a kondicionéry so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu. Vlasy by mali byť čisté a bez zvyškov fixačných tužidiel a sprejov.

! Pred farbením odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu indiga s pokožkou.

! Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

 Lawsonia inermis (jemne mleté lístky henny)

 Indigofera tinctoria (jemne mleté lístky indiga)

 Emblica officinalis (rozdrvené ovocné bobule indického egrešu)

 Accacia concinna (jemne mleté struky shikakai)

 Bacopa monniera (jemne mleté lístky brahmi)

 Eclipta prostrata (jemne mleté lístky bhringraj)

 Nardostachys jatamansi (jemne mleté lístky rastliny nard pravý)

 AKO DLHO VYDRŽÍ FARBA NA VLASOCH?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Indigo je semi-permanentná farba a jemne sa vymýva. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.


✿ AKO ČASTO SA MÔŽE POUŽIŤ?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.


✿ MÔŽE SA PRÍRODNÁ FARBA POUŽIŤ V KOMBINÁCII S CHEMICKÝMI FARBAMI NA VLASY?

Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu. 


✿ MALI BY SA VLASY UMYŤ PRED NANESENÍM FARBY? A MALI BY BYŤ PRED APLIKÁCIOU SUCHÉ, VYSUŠENÉ UTERÁKOM ALEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Farbu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.


✿ ZAFARBÍ TENTO VÝROBOK AJ MOJU POKOŽKU RÚK ČI HLAVY OKOLO VLASOV?

Farba Vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOMTO FARBENÍ PLÁVAŤ V BAZÉNE?

Áno, ak po nanesení henny ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.