INDIGO 1kg - hnedá až čierna farba na vlasy

Havranie vlasy, ktoré sa lesknú pri každom pohybe, zapôsobili nielen na čitateľov známej rozprávky. Teraz sa môžu stať i vašou korunou krásy. Indigo, ktoré spojí svoje sily s hennou, vám pomôže dosiahnuť tmavohnedé až čierne vlasy prírodnou cestou.

28,50 €
42,00 €
Ušetríte 13,50 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

KILOVÉ BALENIE, KTORÉ VYDRŽÍ CELÝ ROK

Ani vás to nebaví - objednávať po malých množstvách, platiť za každým poštovné a lietať po zásielky? Objednajte si ekonomické kilové balenie! Ušetríte nie len na poštovnom, ale aj vyše 30% z ceny výrobku. Naše kilové produkty sa dajú dobre skladovať. Nemusíte sa bať, že by vám vyexpirovali. Sú balené v desiatich 100g sáčkoch. Po otvorení sáčku by ste ho mali spotrebovať do 2 rokov. Zatvorený sáčok pri správnom skladovaní vydrží prakticky neobmedzene dlho.


FARBA, PO KTOREJ STE VŽDY TÚŽILI, JE MOŽNÁ I BEZ POŠKODENIA VLASOVÉHO VLÁKNA

Naše indigo sa získava z rozdrvených lístkov Indigofera tinctoria, ktoré rastú na východe Indie. Rovnako ako henna, i naše indigo je produkt prírodného pôvodu, ktorý vaše vlasy nepoškodí. Ak spojí indigo svoje sily s hennou, môžete dosiahnuť celú škálu odtieňov od jemne hnedej až po havraniu čiernu. Intenzívnu čiernu získate tak, že vlasy v prvom kroku zafarbíte hennou a v druhom kroku indigom. Samotné indigo pomôže vlasom dosiahnuť tmavomodrý odtieň.

HENNA NIE JE SÚČASŤOU BALENIA.


HLAVNÉ BENEFITY INDIGA

✿ prírodný produkt na vlasy, ktorý nenarúča celistvosť vlasového vlákna

✿ možnosť dosiahnuť rôznorodé odtiene v závislosti na osobných preferenciách

✿ prírodné farbivo je vhodné i pre tehotné a dojčiace ženy 

✿ je skvelou voľbou pre prekrytie šedivých vlasov 


NÁVOD NA APLIKÁCIU


➤  JEDNOFÁZOVÉ FARBENIE PRE ČERVENO-HNEDÝ AŽ TMAVO-HNEDÝ ODTIEŇ, HENNA NIE JE SÚČASŤOU BALENIA

➊ Vyberte si požadovaný odtieň

  POMER HENNA : INDIGO
červeno-hnedý 2:1
hnedý 1:1
tmavo-hnedý 1:3


➋ Do keramickej misky vložte požadované množstvo henny a zalejte vodou s teplotou 60°C. Zamiešajte a vytvorte konzistenciu jogurtu. Nechajte odstáť niekoľko hodín

➌ Pripravte si pastu s indigom zaliatím vodou s teplotou do 50°C. Do zmesi pridajte štipku soli (pigment indiga sa uvoľňuje v zásaditom prostredí). Nechajte odstáť 15 minút

➍ Obe pasty zmiešajte a aplikujte na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré zakryjete čiapkou alebo uterákom 

➎ Nechajte pôsobiť zmes minimálne 1 hodinu v závislosti na požadovanej intenzite farby (čím dlhšie, tým bude odtieň intenzívnejší)

➏ Vlasy dôkladne umyte a ošetrite svojimi obľúbenými produktami


➤  DVOJFÁZOVÉ FARBENIE PRE DOSIAHNUTIE ČIERNEJ FARBY VLASOV, HENNA NIE JE SÚČASŤOU BALENIA 


PRVÁ FÁZA

➊ Do keramickej misky vložte požadované množstvo henny – na krátke vlasy postačí 50 gramov, pri dlhých siahnite po 100 gramoch

➋ Prášok zalejte vodou s teplotou 60°C a zmes poriadne premiešajte (pre lepšie uvoľnenie pigmentu pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy)

➌ Premiešanú zmes aplikujte na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré zakryjete čiapkou alebo uterákom 

➍ Nechajte pôsobiť zmes minimálne 1 hodinu v závislosti na požadovanej intenzite farby (čím dlhšie, tým bude odtieň intenzívnejší)

➎ Vlasy dôkladne umyte a ošetrite svojimi obľúbenými produktami


DRUHÁ FÁZA

➊ Pripravte si pastu s indigom zaliatím vodou s teplotou do 50°C

➋ Do zmesi pridajte štipku soli (pigment indiga sa uvoľňuje v zásaditom prostredí)

➌ Aplikujte na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré zakryjete čiapkou alebo uterákom 

➍ Nechajte pôsobiť zmes minimálne 1 hodinu v závislosti na požadovanej intenzite farby (čím dlhšie, tým bude odtieň intenzívnejší)

➎ Vlasy dôkladne umyte a ošetrite svojimi obľúbenými produktami


TIP: Čiernu farbu viete dosiahnuť aj jednoduchou aplikáciou Indiga bez Henny, kedy budete postupovať podľa krokov Druhej fázy z Dvojfázového postupu. Avšak táto čierna farba nebude taká intenzívna a bude sa z vlasov rýchlejšie vymývať.


NA AKÚ FARBU VÁM INDIGO CHYTÍ PRI DVOJFÁZOVOM FARBENÍ?

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,Indigo Amla


UPOZORNENIA

! Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny a kondicionéry so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu. Vlasy by mali byť čisté a bez zvyškov fixačných tužidiel a sprejov. Rovnako odporúčame nikdy neprekračovať maximálnu teplotu vody, pretože dôjde k znehodnoteniu farbiva.

! Pred farbením odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu indiga s pokožkou.

! Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

 Indigofera tinctoria (jemne mleté lístky indiga)

 FARBA S OBSAHOM INDIGA MI CHYTILA DO ZELENA. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša henna s obsahom indiga na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že výsledná farba bude mať zelené odlesky. Farba by sa mala do 24 hodín upraviť a ustáliť na želanom odtieni, avšak aby sa tomuto neželanému efektu predišlo, odporúčame na svetlé vlasy aplikovať prírodné farby s obsahom indiga dvojfázovo. To znamená, najprv použiť čistú hennu (medenú) a následne želanú výslednú farbu (napr. Henna&Indigo, Henna&3xIndigo alebo Indigo).


 FARBA MI VÔBEC NECHYTILA ALEBO CHYTILA VEĽMI SLABO. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša prírodná farba na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že v niektorých prípadoch nechytí dostatočne. Pre ideálne zafarbenie na svetlých vlasoch odporúčame čistú hennu (medenú) nechať pred aplikáciou odstáť aspoň jednu hodinku. Naopak prírodná farba s obsahom indiga sa musí nanášať hneď po zmiešaní s vodou. Naviac, keď sa aplikuje farba s obsahom indiga odporúčame v prípade svetlých vlasov farbiť dvojfázovo, najprv čistou hennou (medenou) následne želanou farbou. Takto farba lepšie kryje.


 AKO DLHO VYDRŽÍ FARBA NA VLASOCH?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Indigo je semi-permanentná farba a jemne sa vymýva. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.


✿ AKO ČASTO SA MÔŽE POUŽIŤ?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.


✿ MÔŽE SA HENNA POUŽIŤ V KOMBINÁCII S CHEMICKÝMI FARBAMI NA VLASY?

Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu. 


✿ MALI BY SA VLASY UMYŤ PRED NANESENÍM FARBY? A MALI BY BYŤ PRED APLIKÁCIOU SUCHÉ, VYSUŠENÉ UTERÁKOM ALEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Farbu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.


✿ ZAFARBÍ TENTO VÝROBOK AJ MOJU POKOŽKU RÚK ČI HLAVY OKOLO VLASOV?

Farba s obsahom henny vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOMTO FARBENÍ PLÁVAŤ V BAZÉNE?

Áno, ak po nanesení farby ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.


✿ 
PO APLIKÁCII INDIGA MA ROZBOLELA HLAVA?

Napriek tomu, že naše indigo je pestované v organickom poľnohospodárstve a je bez akýchkoľvek iných prímesí, v niektorých prípadoch sa môže stať, že rastlina Indigofera Tinctoria vyvolá alergickú reakciu v podobe bolesti hlavy. V takomto prípade odporúčame farbu s obsahom indiga nepoužívať. Kontaktujte našu zákaznícku podporu ohľadne vrátenia tovaru a refundácie.