HENNA & 3xINDIGO 1kg - tmavo hnedá farba na vlasy

Vaše vlasy môžu opäť rozkvitnúť s pomocou prírodnej medenej henny, ktorá spája svoje účinky s prírodným indigom. Dosiahnite prirodzené tmavohnedé odtiene a posilnite krásu svojich vlasov. Prírodná henna a 3xindigo nenarúšajú vlasové vlákno a posilnia zdravie vašich vlasov i pokožky hlavy.

28,50 €
42,00 €
Ušetríte 13,50 €
S DPH
Množstvo
 

Cenník prepravy

 

Obchodné podmienky

 

Vrátenie tovaru

KILOVÉ BALENIE, KTORÉ VYDRŽÍ CELÝ ROK

Ani vás to nebaví - objednávať po malých množstvách, platiť za každým poštovné a lietať po zásielky? Objednajte si ekonomické kilové balenie! Ušetríte nie len na poštovnom, ale aj vyše 30% z ceny výrobku. Naše kilové produkty sa dajú dobre skladovať. Nemusíte sa bať, že by vám vyexpirovali. Sú balené v desiatich 100g sáčkoch. Po otvorení sáčku by ste ho mali spotrebovať do 2 rokov. Zatvorený sáčok pri správnom skladovaní vydrží prakticky neobmedzene dlho.


TMAVOHNEDÉ ODTIENE, KTORÉ PRISTANÚ KAŽDÝM VLASOM

Tmavohnedé odtiene sú nadčasovou voľbou a pristanú každému odtieňu pokožky. Henna v kombinácii s väčším podielom indiga vám pomôžu kráčať prírodnou cestou farbenia vlasov. Naša henna sa získava z rastlín Lawsonia inermis rastúcich v Indii. Indigo má pôvod v rozdrvených listoch Indigofera tinctoria, ktorých pôvod leží v rovnakej krajine. Vhodné klimatické podmienky sú zárukou dostatočného množstva pigmentu a šetrné spracovanie spojené s jemným mletím a trojnásobnou filtráciou umožňujú jednoduché nanášanie. Naša henna netvorí na vlasoch žiadne hrudky. 


HLAVNÉ BENEFITY HENNY &  3xINDIGA

✿ pigmenty pochádzajúce z prírodných zdrojov sú vhodné pre použitie i tehotnými a dojčiacimi ženami

✿ triesloviny v henne regulujú funkciu mazových žliaz a prispievajú k zdravej pokožky hlavy

✿ antiseptické vlastnosti henny sa prejavia predovšetkým v úspešnom boji proti lupinám

✿ pigmenty nenarušia integritu vlasového vlákna

✿ prispieva k zdravým a lesklým vlasom plným života

✿ skvelo zafarbí i šedivejúce vlasy


NA AKÚ FARBU VÁM HENNA & 3xINDIGO CHYTÍ?

Prírodné pigmenty nezosvetlia vlasové vlákno. Výsledný odtieň vašich vlasov je tak ovplyvnený kvalitou vašich vlasov i aktuálnym odtieňom. 

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,3xIndigo


NÁVOD NA APLIKÁCIU

hennanavod1b.png

Do misky si pripravíme od 50g henny a indiga pri krátkych po 100g pri dlhých vlasoch. Prášok zalejeme vodou alebo inou zálievkou pri teplote cca 50°C. Masu riadne premiešame.

Vytvorenú kašu nanesieme na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou čiapkou a uterákom.

Prípravok necháme pôsobiť minimálne jednu až po dobu niekoľkých hodín. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vezmite si zatiaľ svoju obľúbenú knižku :)

Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným postupom.


UPOZORNENIA

! V prípade šedivých vlasov môžete vyskúšať i dvojfázové farbenie. V prvej fáze zafarbíte vlasy hennou, v druhej aplikujete produkt Henna & 3xIndigo. Pred farbením nepoužívajte produkty s obsahom silikónov, ktoré bránia správnemu naviazaniu prírodného pigmentu.

! Pred farbením odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu indiga s pokožkou.

! Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

  • Užitočné 0
  • Správa
27.09.2022

Verná zákazníčka

Ďakujem veľmi pekne, za produkty, ktoré vyrábate.
Jediná škoda je, že som na Vás ne natrafila skôr

Pre Vašu ľahšiu orientáciu uvádzame za zložením v INCI jazyku aj slovenský ekvivalent.

 Indigofera tinctoria (jemne mleté lístky indiga)

✿ Lawsonia inermis (jemne mleté lístky henny)

 FARBA S OBSAHOM INDIGA MI CHYTILA DO ZELENA. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša henna s obsahom indiga na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že výsledná farba bude mať zelené odlesky. Farba by sa mala do 24 hodín upraviť a ustáliť na želanom odtieni, avšak aby sa tomuto neželanému efektu predišlo, odporúčame na svetlé vlasy aplikovať prírodné farby s obsahom indiga dvojfázovo. To znamená, najprv použiť čistú hennu (medenú) a následne želanú výslednú farbu (napr. Henna&Indigo, Henna&3xIndigo alebo Indigo).


 FARBA MI VÔBEC NECHYTILA ALEBO CHYTILA VEĽMI SLABO. ČO MÁM ROBIŤ?

V prípade, že sa nanáša prírodná farba na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že v niektorých prípadoch nechytí dostatočne. Pre ideálne zafarbenie na svetlých vlasoch odporúčame čistú hennu (medenú) nechať pred aplikáciou odstáť aspoň jednu hodinku. Naopak prírodná farba s obsahom indiga sa musí nanášať hneď po zmiešaní s vodou. Naviac, keď sa aplikuje farba s obsahom indiga odporúčame v prípade svetlých vlasov farbiť dvojfázovo, najprv čistou hennou (medenou) následne želanou farbou. Takto farba lepšie kryje.


 AKO DLHO VYDRŽÍ FARBA NA VLASOCH?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Indigo je semi-permanentná farba a jemne sa vymýva. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.


✿ AKO ČASTO SA MÔŽE POUŽIŤ?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.


✿ MÔŽE SA HENNA POUŽIŤ V KOMBINÁCII S CHEMICKÝMI FARBAMI NA VLASY?

Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu. 


✿ MALI BY SA VLASY UMYŤ PRED NANESENÍM FARBY? A MALI BY BYŤ PRED APLIKÁCIOU SUCHÉ, VYSUŠENÉ UTERÁKOM ALEBO MOKRÉ?

Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Farbu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.


✿ ZAFARBÍ TENTO VÝROBOK AJ MOJU POKOŽKU RÚK ČI HLAVY OKOLO VLASOV?

Farba Vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.


✿ JE BEZPEČNÉ PO TAKOMTO FARBENÍ PLÁVAŤ V BAZÉNE?

Áno, ak po nanesení henny ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.